Nová soutěž o nejlepší webovou stránku !
Neváhejte a začněte rychle soutěžit o lákavé ceny !

Šablona:Článek dne/2015/12

Z Multimediaexpo.cz

(Rozdíly mezi verzemi)
m (Zamyká „Multimediaexpo.cz:Článek dne/2015/12“: Prevence...svůj požadavek můžete vložit na diskusní stránku ([edit=sysop] (do odvolání) [move=sysop] (do odvolání)))
(+ Masivní vylepšení)
Řádka 1: Řádka 1:
<!-- Zde bude umístěn článek platný pro daný rok a den. Každému dni náleží jiný článek. -->
<!-- Zde bude umístěn článek platný pro daný rok a den. Každému dni náleží jiný článek. -->
-
[[Soubor:SUN-Ultra40-2014-002.jpg|right|160px|Dvojice konektorů IEEE 1394a na předním panelu serveru SUN Ultra 40 M2.]]
+
[[Soubor:Ferrero June 2011 3.jpg|right|160px|Juan Carlos Ferrero v roce 2011.]]
-
'''[[FireWire]]''' ('''IEEE 1394''') je standardní sériová [[sběrnice]] pro připojení periférií k [[počítač]]i. Díky své technické jednoduchosti a pořizovací ceně nahrazuje dříve používané způsoby připojení, především [[SCSI]].
+
'''[[Juan Carlos Ferrero|Juan Carlos Ferrero Donat]]''' (* [[12. únor|12. února]] [[1980]]) je současný profesionální [[Španělsko|španělský]] tenista.  
-
V současné době jsou k dispozici dvě verze FireWire: původní s šestipinovým kabelem označovaná dnes jako FireWire 400 neboli IEEE&nbsp;1394a s rychlostí 400 Mbit/s a FireWire 800 neboli IEEE&nbsp;1394b s rychlostí až 800&nbsp;Mbit/s a devítipinovým kabelem. Nyní se schvaluje nový&nbsp;standard IEEE 1394c s rychlostí až 3&nbsp;200&nbsp;Mbit/s. FireWire na rozdíl od USB není ale prozatím tak rozšířen a patrně už nikdy nebude. Dnes se používání tohoto rozhraní pro běžné uživatele zúžilo zejména k připojení digitálních videokamer, v profesionální sféře se používá k rychlému připojení externích disků a optických mechanik.
+
Jeho největším úspěchem je vítězství v grandslamovém turnaji [[French Open]] v roce [[2003]]. V tomtéž roce se také dostal do finále [[US Open (tenis)|US Open]] a na 1.&nbsp;místo žebříčku ATP.
-
FireWire může spojit až 63 zařízení ve stromové nebo daisy chain topologii (na rozdíl od sběrnicové topologie paralelního SCSI). To umožňuje komunikaci zařízení na principu [[peer-to-peer]], například mezi [[Scanner|skenerem]] a [[Počítačová tiskárna|tiskárnou]], bez potřeby využití systémové paměti nebo [[Procesor|procesoru]] počítače. FireWire také podporuje více hostitelských zařízení na jedné sběrnici. USB potřebuje na stejnou funkci speciální čipset, což v praxi znamená, že potřebuje speciální drahý kabel, přičemž FireWire postačuje běžný kabel se správným počtem pinů (standardně šest). FireWire podporuje technologie [[plug-and-play]] a hot swapping. Měděný kabel, který je použit nejčastěji, může mít délku až 4,5 metru a je flexibilnější než většina kabelů pro paralelní SCSI. Kabel se šesti nebo devíti piny dokáže napájet port až 45 [[watt]]y a 30&nbsp;[[volt]]y, což umožňuje energeticky středně náročným zařízením pracovat bez samostatného napájecího zdroje.
+
Narodil se ve městě Onteriente ve [[Španělsko|Španělsku]], nyní žije ve [[Villena|Villeně]], 3.největším městě Španělska. V tomto městě má svou [[tenis]]ovou akademii. Ve městě [[Bocairente]] otevřel v červenci roku [[2007]] Hotel Ferrero, čímž naznačil, že by se po skončení profesionální kariéry chtěl věnovat podnikání. Otec se jmenuje Eduardo, matka Rosario zemřela, když bylo Ferrerovi 17 let. Juan má 2&nbsp;sestry, Anu a Lauru. V roce [[1998]] byl ve finále juniorského [[French Open]], aby se zde v roce [[2003]] vrátil a turnaj, tentokrát už mezi dospělými, vyhrál. V tomto roce se dostal i do finále [[US Open (tenis)|US Open]] a stal se světovou jedničkou. V roce [[1999]] vyhrál turnaj na [[Mallorca|Mallorce]], v [[Portugalsko|Portugalsku]], ve městě [[Maia]] a v [[Neapol|Neapoli]]. V roce [[2000]] vyhrál týmovou soutěž French Open, podíval se do semifinále a zahrál si 2&nbsp;finále. Roku [[2001]] vyhrál turnaj v [[Dubaj]]i, Estorilu, [[Barcelona|Barceloně]], [[Řím|Římě]], zahrál si ještě 2&nbsp;finále a úspěšný rok zakončil turnajem Mistrů. Rok [[2002]] byl taktéž úspěšný, odvezl si titul z [[Monte Carlo|Monte Carla]], [[Hongkong]]u hrál finále French Open a podniku v Kitzbuhelu a závěrečného turnaje Mistrů&nbsp;! Rok [[2003]], prozatím bezesporu nejlepší v celé jeho kariéře: hned na 1.&nbsp;turnaji roku, v [[Sydney]] hrál finále, ve kterém se rozhodovalo až v tiebreaku 3. setu, následovalo čtvrtfinále [[Australian Open]], opět titul z Monte Carla, semifinále v Barceloně, titul z oblíbené [[Valencie]], semifinále v Římě, které ale musel skrečovat, poté přišel titul z French Open, finále US Open, finále v [[Bangkok]]u, vítězství v [[Madrid]]u, zahrál si na turnaji mistrů a taky finále [[Davis Cup]]u, proti [[Austrálie|Austrálii]]. Do úspěchů roku [[2004]] nesmíme zapomenout připočítat semifinále [[Australian Open]], finále v [[Rotterdam]]u, semifinále ve Valencii. Rok [[2005]] a semifinále v Monte Carlu, finále v Barceloně, semifinále v [[Peking]]u a finále ve [[Vídeň|Vídni]]. Roku [[2006]] začal nadějně semifinále v [[Buenos Aires]], pak přišlo až finále v [[Cincinnati]]. Rok [[2007]] přinesl finále v Costa de Saupei, semifinále v [[Acapulco|Acapulcu]], semifinále v Monte Carlu, čtvrtfinále [[Wimbledon (tenis)|Wimbledonu]] a semifinále ve Vídni. Rok [[2008]] začal fantastickým finále v [[Heineken Open|Aucklandu]], porazil [[Rafael Nadal|Rafaela&nbsp;Nadala]] na antuce v Monte Carlu. Skrečoval na Roland Garros, ve Wimbledonu i US Open, což se podepsalo na jeho umístění v žebříčku.
-
 
+
-
Dodatek IEEE 1394a, vydaný v roce 2000, upřesnil a vylepšil původní specifikaci. Přidal podporu pro asynchronní&nbsp;streaming, rychlejší rekonfiguraci sběrnice, spojování paketů a úsporný režim spánku. IEEE 1394a nabízí několik výhod oproti IEEE 1394. 1394a je schopen rozhodčích zrychlení, což sběrnici umožňuje urychlit rozhodčí řízení cyklů, což vede ke zlepšení efektivity. To také umožňuje řídit krátký restart sběrnice, při kterém mohou být přidány nebo odebrány uzly, aniž by došlo k&nbsp;velkému poklesu v isochronním přenosu.
+
<noinclude>[[Kategorie:Článek DNE]]</noinclude>
<noinclude>[[Kategorie:Článek DNE]]</noinclude>

Verze z 12. 2. 2015, 00:12

Juan Carlos Ferrero v roce 2011.

Juan Carlos Ferrero Donat (* 12. února 1980) je současný profesionální španělský tenista.

Jeho největším úspěchem je vítězství v grandslamovém turnaji French Open v roce 2003. V tomtéž roce se také dostal do finále US Open a na 1. místo žebříčku ATP.

Narodil se ve městě Onteriente ve Španělsku, nyní žije ve Villeně, 3.největším městě Španělska. V tomto městě má svou tenisovou akademii. Ve městě Bocairente otevřel v červenci roku 2007 Hotel Ferrero, čímž naznačil, že by se po skončení profesionální kariéry chtěl věnovat podnikání. Otec se jmenuje Eduardo, matka Rosario zemřela, když bylo Ferrerovi 17 let. Juan má 2 sestry, Anu a Lauru. V roce 1998 byl ve finále juniorského French Open, aby se zde v roce 2003 vrátil a turnaj, tentokrát už mezi dospělými, vyhrál. V tomto roce se dostal i do finále US Open a stal se světovou jedničkou. V roce 1999 vyhrál turnaj na Mallorce, v Portugalsku, ve městě Maia a v Neapoli. V roce 2000 vyhrál týmovou soutěž French Open, podíval se do semifinále a zahrál si 2 finále. Roku 2001 vyhrál turnaj v Dubaji, Estorilu, Barceloně, Římě, zahrál si ještě 2 finále a úspěšný rok zakončil turnajem Mistrů. Rok 2002 byl taktéž úspěšný, odvezl si titul z Monte Carla, Hongkongu hrál finále French Open a podniku v Kitzbuhelu a závěrečného turnaje Mistrů ! Rok 2003, prozatím bezesporu nejlepší v celé jeho kariéře: hned na 1. turnaji roku, v Sydney hrál finále, ve kterém se rozhodovalo až v tiebreaku 3. setu, následovalo čtvrtfinále Australian Open, opět titul z Monte Carla, semifinále v Barceloně, titul z oblíbené Valencie, semifinále v Římě, které ale musel skrečovat, poté přišel titul z French Open, finále US Open, finále v Bangkoku, vítězství v Madridu, zahrál si na turnaji mistrů a taky finále Davis Cupu, proti Austrálii. Do úspěchů roku 2004 nesmíme zapomenout připočítat semifinále Australian Open, finále v Rotterdamu, semifinále ve Valencii. Rok 2005 a semifinále v Monte Carlu, finále v Barceloně, semifinále v Pekingu a finále ve Vídni. Roku 2006 začal nadějně semifinále v Buenos Aires, pak přišlo až finále v Cincinnati. Rok 2007 přinesl finále v Costa de Saupei, semifinále v Acapulcu, semifinále v Monte Carlu, čtvrtfinále Wimbledonu a semifinále ve Vídni. Rok 2008 začal fantastickým finále v Aucklandu, porazil Rafaela Nadala na antuce v Monte Carlu. Skrečoval na Roland Garros, ve Wimbledonu i US Open, což se podepsalo na jeho umístění v žebříčku.