Nová soutěž o nejlepší webovou stránku !
Neváhejte a začněte rychle soutěžit o lákavé ceny !

Šablona:Článek dne/2015/68

Z Multimediaexpo.cz

(Rozdíly mezi verzemi)
(+ Nový článek DNE !)
 
(Není zobrazeno 5 mezilehlých verzí.)
Řádka 1: Řádka 1:
<!-- Zde bude umístěn článek platný pro daný rok a den. Každému dni náleží jiný článek. -->
<!-- Zde bude umístěn článek platný pro daný rok a den. Každému dni náleží jiný článek. -->
-
[[Soubor:SUN-Ultra40-2014-002.jpg|right|160px|Dvojice konektorů IEEE 1394a na předním panelu serveru SUN Ultra 40 M2.]]
+
[[Soubor:Whitney Houston in South Africa 1994 Flickr.jpg|right|160px|Whitney Houston v roce 1994]]
-
'''[[FireWire]]''' ('''IEEE 1394''') je standardní sériová [[sběrnice]] pro připojení periférií k [[počítač]]i. Díky své technické jednoduchosti a pořizovací ceně nahrazuje dříve používané způsoby připojení, především [[SCSI]].
+
'''[[Whitney Houston|Whitney Elizabeth Houston]]''' (* [[9. srpen]] [[1963]], † [[11. únor|11.&nbsp;února]], [[2012]]) byla americká [[Pop music|popov]]á, [[Rhythm and blues|R&B]] a [[gospel]]ová zpěvačka. Byla jednou z&nbsp;nejprodávanějších a nejúspěšnějších zpěvaček světa. Na kontě má prodáno 170 milionů hudebních nosičů. Svoji kariéru odstartovala v roce [[1985]] kdy debutovala eponymním albem ''Whitney Houston''. Jedná se o interpretku, jenž ovlivnila a otevřela dveře do světa hudby dalším afroamerickým umělcům a ovlivnila  téměř všechny dnešní slavné vokalistky. Jedná se také o druhého nejprodávanějšího černošského umělce všech dob vůbec po [[Michael Jackson|Michaelu&nbsp;Jacksonovi]]. Je to žena, která se za svou kariéru díky svému charismatickému vystupování, hlasovým dispozicím a obrovským úspěchům v hudbě stala legendou a hudební ikonou.  
-
V současné době jsou k dispozici dvě verze FireWire: původní s šestipinovým kabelem označovaná dnes jako FireWire 400 neboli IEEE&nbsp;1394a s rychlostí 400 Mbit/s a FireWire 800 neboli IEEE&nbsp;1394b s rychlostí až 800&nbsp;Mbit/s a devítipinovým kabelem. Nyní se schvaluje nový&nbsp;standard IEEE 1394c s rychlostí až 3&nbsp;200&nbsp;Mbit/s. FireWire na rozdíl od USB není ale prozatím tak rozšířen a patrně už nikdy nebude. Dnes se používání tohoto rozhraní pro běžné uživatele zúžilo zejména k připojení digitálních videokamer, v profesionální sféře se používá k rychlému připojení externích disků a optických mechanik.
+
Je právem nazývána <u>The Voice</u> (Hlas).
-
FireWire může spojit až 63 zařízení ve stromové nebo daisy chain topologii (na rozdíl od sběrnicové topologie paralelního SCSI). To umožňuje komunikaci zařízení na principu [[peer-to-peer]], například mezi [[Scanner|skenerem]] a [[Počítačová tiskárna|tiskárnou]], bez potřeby využití systémové paměti nebo [[Procesor|procesoru]] počítače. FireWire také podporuje více hostitelských zařízení na jedné sběrnici. USB potřebuje na stejnou funkci speciální čipset, což v praxi znamená, že potřebuje speciální drahý kabel, přičemž FireWire postačuje běžný kabel se správným počtem pinů (standardně šest). FireWire podporuje technologie [[plug-and-play]] a hot swapping. Měděný kabel, který je použit nejčastěji, může mít délku až 4,5 metru a je flexibilnější než většina kabelů pro paralelní SCSI. Kabel se šesti nebo devíti piny dokáže napájet port až 45 [[watt]]y a 30&nbsp;[[volt]]y, což umožňuje energeticky středně náročným zařízením pracovat bez samostatného napájecího zdroje.
+
Whitney už jako malá zpívala v gospelovém sboru, který vedla její matka. Po nocích zpívala jako náctiletá v barech, kde si ji všiml legendární producent Clive&nbsp;Davis, který po jejím boku zůstal až do&nbsp;konce. Zajímavostí je, že se podílela na doprovodných vokálech písně <u>I&nbsp;Am&nbsp;Every&nbsp;Woman</u> od zpěvačky [[Chaka Khan]], aby se o pár let později tato píseň stala jednou z jejich největších hitů. Whitney měla také před sebou slibnou kariéru modelky a jako jedna z prvních černošek se také objevovala v modním magazínu Seventeen.
-
Dodatek IEEE 1394a, vydaný v roce 2000, upřesnil a vylepšil původní specifikaci. Přidal podporu pro asynchronní&nbsp;streaming, rychlejší rekonfiguraci sběrnice, spojování paketů a úsporný režim spánku. IEEE 1394a nabízí několik výhod oproti IEEE 1394. 1394a je schopen rozhodčích zrychlení, což sběrnici umožňuje urychlit rozhodčí řízení cyklů, což vede ke zlepšení efektivity. To také umožňuje řídit krátký restart sběrnice, při kterém mohou být přidány nebo odebrány uzly, aniž by došlo k&nbsp;velkému poklesu v isochronním přenosu.
+
Whitney debutovala v roce [[1985]] albem [[Whitney Houston (album)|Whitney Houston]], které se stalo nejprodávanějším a nejlepším albem téhož roku. Časopis [[Rolling Stone|Rolling&nbsp;Stone]] ho zařadil mezi 500 nejlepších alb všech dob. Album obsahovalo několik hitů jako ''How Will I Know'', ''You Give Good Love'', ''The Greatest Love Of All'' nebo ''Saving All My Love For You'', která ji vynesla její první cenu [[Grammy Award|Grammy]]. Do dnešní doby se alba prodalo okolo 30 milionů a bylo jmenováno jako nejvíce prodávaným debutovým albem od sólového umělce.
-
<noinclude>[[Kategorie:Článek DNE]]</noinclude>
+
 
 +
Téměř stejný úspěch zaznamenalo druhé řadové album pojmenováno jednoduše <u>Whitney</u>, kterého se do dnešního dne prodalo 25&nbsp;milionů kusů. Toto album bylo prvním historickým číslem 1 od ženy v americkém žebříčku prodejnosti Billboard 200. Zpěvačka v roce [[1988]] nazpívala oficiální [[Hymna|hymnu]] [[Letní olympijské hry 1988|letních olympijských her v Soulu]] s&nbsp;názvem ''One&nbsp;Moment&nbsp;In&nbsp;Time''.
 +
<noinclude>[[Kategorie:Archiv Článků DNE]]</noinclude>

Aktuální verze z 10. 1. 2018, 16:10

Whitney Houston v roce 1994

Whitney Elizabeth Houston (* 9. srpen 1963, † 11. února, 2012) byla americká popová, R&B a gospelová zpěvačka. Byla jednou z nejprodávanějších a nejúspěšnějších zpěvaček světa. Na kontě má prodáno 170 milionů hudebních nosičů. Svoji kariéru odstartovala v roce 1985 kdy debutovala eponymním albem Whitney Houston. Jedná se o interpretku, jenž ovlivnila a otevřela dveře do světa hudby dalším afroamerickým umělcům a ovlivnila téměř všechny dnešní slavné vokalistky. Jedná se také o druhého nejprodávanějšího černošského umělce všech dob vůbec po Michaelu Jacksonovi. Je to žena, která se za svou kariéru díky svému charismatickému vystupování, hlasovým dispozicím a obrovským úspěchům v hudbě stala legendou a hudební ikonou.

Je právem nazývána The Voice (Hlas).

Whitney už jako malá zpívala v gospelovém sboru, který vedla její matka. Po nocích zpívala jako náctiletá v barech, kde si ji všiml legendární producent Clive Davis, který po jejím boku zůstal až do konce. Zajímavostí je, že se podílela na doprovodných vokálech písně I Am Every Woman od zpěvačky Chaka Khan, aby se o pár let později tato píseň stala jednou z jejich největších hitů. Whitney měla také před sebou slibnou kariéru modelky a jako jedna z prvních černošek se také objevovala v modním magazínu Seventeen.

Whitney debutovala v roce 1985 albem Whitney Houston, které se stalo nejprodávanějším a nejlepším albem téhož roku. Časopis Rolling Stone ho zařadil mezi 500 nejlepších alb všech dob. Album obsahovalo několik hitů jako How Will I Know, You Give Good Love, The Greatest Love Of All nebo Saving All My Love For You, která ji vynesla její první cenu Grammy. Do dnešní doby se alba prodalo okolo 30 milionů a bylo jmenováno jako nejvíce prodávaným debutovým albem od sólového umělce.

Téměř stejný úspěch zaznamenalo druhé řadové album pojmenováno jednoduše Whitney, kterého se do dnešního dne prodalo 25 milionů kusů. Toto album bylo prvním historickým číslem 1 od ženy v americkém žebříčku prodejnosti Billboard 200. Zpěvačka v roce 1988 nazpívala oficiální hymnu letních olympijských her v Soulu s názvem One Moment In Time.