V pondělí 16. září 2024 začala naše další
nová soutěž o nejlepší webovou stránku !!
Proto neváhejte a začněte rychle soutěžit o lákavé ceny !!

Šablona:Článek dne/2015/86

Z Multimediaexpo.cz

(Rozdíly mezi verzemi)
(+ Nový článek DNE !)
 
(Není zobrazeno 5 mezilehlých verzí.)
Řádka 1: Řádka 1:
<!-- Zde bude umístěn článek platný pro daný rok a den. Každému dni náleží jiný článek. -->
<!-- Zde bude umístěn článek platný pro daný rok a den. Každému dni náleží jiný článek. -->
-
[[Soubor:SUN-Ultra40-2014-002.jpg|right|160px|Dvojice konektorů IEEE 1394a na předním panelu serveru SUN Ultra 40 M2.]]
+
[[Soubor:Warcraft-2-original-CD1.png|right|160px|Originální CD Warcraftu II: Battle.net Edition]]
-
'''[[FireWire]]''' ('''IEEE 1394''') je standardní sériová [[sběrnice]] pro připojení periférií k [[počítač]]i. Díky své technické jednoduchosti a pořizovací ceně nahrazuje dříve používané způsoby připojení, především [[SCSI]].
+
'''[[Warcraft II: Tides of Darkness]]''' je velmi kvalitní [[Strategická počítačová hra|strategická]] [[počítačová hra]] společnosti Blizzard Entertainment, která se na vánočním trhu objevila přesně [[9. prosinec|9.&nbsp;prosince]] [[1995]].
-
V současné době jsou k dispozici dvě verze FireWire: původní s šestipinovým kabelem označovaná dnes jako FireWire 400 neboli IEEE&nbsp;1394a s rychlostí 400 Mbit/s a FireWire 800 neboli IEEE&nbsp;1394b s rychlostí až 800&nbsp;Mbit/s a devítipinovým kabelem. Nyní se schvaluje nový&nbsp;standard IEEE 1394c s rychlostí až 3&nbsp;200&nbsp;Mbit/s. FireWire na rozdíl od USB není ale prozatím tak rozšířen a patrně už nikdy nebude. Dnes se používání tohoto rozhraní pro běžné uživatele zúžilo zejména k připojení digitálních videokamer, v profesionální sféře se používá k rychlému připojení externích disků a optických mechanik.
+
Zatímco první [[Warcraft: Orcs & Humans|Warcraft]] značně připomínal hru [[Dune II]], Warcraft 2 se spíše podobá hře Command&nbsp;&&nbsp;Conquer. Základní systém hry se sice téměř nezměnil, ale '''Warcraft 2''' s&nbsp;podtitulem {{Podtržení|Tides of Darkness}} nám nabídne velké množství vylepšení. Rozvržení hrací plochy je identické s první verzí hry. V levém horním rohu najdeme přehlednou mapku (Warcraft 2 má značně větší hrací pole). Pod mapkou se zobrazují aktivované jednotky nebo stavby, jejich odolnost a povely, na které vybraný objekt reaguje (ve formě velkých ikon). Jako vůdce lidského rodu se budete ze všech sil snažit, abyste v celkem 14 misích rozdrtil podlý a krvelačný rod Orků. Přitom každá vítězná armáda je složena s velkého počtu dobře vycvičených vojáků a rozsáhlého zázemí.
-
FireWire může spojit až 63 zařízení ve stromové nebo daisy chain topologii (na rozdíl od sběrnicové topologie paralelního SCSI). To umožňuje komunikaci zařízení na principu [[peer-to-peer]], například mezi [[Scanner|skenerem]] a [[Počítačová tiskárna|tiskárnou]], bez potřeby využití systémové paměti nebo [[Procesor|procesoru]] počítače. FireWire také podporuje více hostitelských zařízení na jedné sběrnici. USB potřebuje na stejnou funkci speciální čipset, což v praxi znamená, že potřebuje speciální drahý kabel, přičemž FireWire postačuje běžný kabel se správným počtem pinů (standardně šest). FireWire podporuje technologie [[plug-and-play]] a hot swapping. Měděný kabel, který je použit nejčastěji, může mít délku 4,5 metru a je flexibilnější než většina kabelů pro paralelní SCSI. Kabel se šesti nebo devíti piny dokáže napájet port až 45 [[watt]]y a 30&nbsp;[[volt]]y, což umožňuje energeticky středně náročným zařízením pracovat bez samostatného napájecího zdroje.
+
Zázemí tvoří jednotlivé budovy a obranné věže. Stavby je možné stavět skoro všude bez nutnosti vytvářet podkladové čtverce.
 +
Základní a nejdůležitější budovou je statek, který musí být postaven těsně vedle dolu na zlato. Na statku se "vyrábějí" dělníci (peoni) a skladují se potřebné suroviny (zlato a dřevo). Všichni dělnici a vojáci potřebují potraviny, takže základem všeho je velký počet farem. Na boj s nepřítelem však můžeme pomýšlet po postavení kasáren, kde se vytvářejí všechny běžné bojové jednotky. Vojenské jednotky musí být řádně vycvičeny a vyzbrojeny, takže ihned po kasárnách musíme postavit kovárnu a truhlárnu.  
-
Dodatek IEEE 1394a, vydaný v roce 2000, upřesnil a vylepšil původní specifikaci. Přidal podporu pro asynchronní&nbsp;streaming, rychlejší rekonfiguraci sběrnice, spojování paketů a úsporný režim spánku. IEEE 1394a nabízí několik výhod oproti IEEE 1394. 1394a je schopen rozhodčích zrychlení, což sběrnici umožňuje urychlit rozhodčí řízení cyklů, což vede ke zlepšení efektivity. To také umožňuje řídit krátký restart sběrnice, při kterém mohou být přidány nebo odebrány uzly, aniž by došlo k&nbsp;velkému poklesu v isochronním přenosu.
+
Potom můžeme pro posílení obrany postavit několik střeleckých či dělových věží. Na základně Orků najdeme budovy a věže sloužící ke stejným účelům. Pokud máme dostatek zlata a dřeva, provedeme postupně upgrade statku na tvrz a hrad, což nám umožní rozšířit základnu o speciální budovy.
-
<noinclude>[[Kategorie:Článek DNE]]</noinclude>
+
 
 +
Bojové jednotky mají na obou stranách vesměs stejnou sílu a lze je využívat ke stejným účelům. Jednou z nových možností Warcraft 2 jsou bitvy na moři a ve vzduchu. Ke stavbě lodí potřebujeme další budovy. Ke stavbě lodí potřebujeme, vedle peněz a dřeva, zejména mnoho oleje, který se těží z&nbsp;moře na těžebních plošinách.
 +
<noinclude>[[Kategorie:Archiv Článků DNE]]</noinclude>

Aktuální verze z 10. 1. 2018, 15:55

Originální CD Warcraftu II: Battle.net Edition

Warcraft II: Tides of Darkness je velmi kvalitní strategická počítačová hra společnosti Blizzard Entertainment, která se na vánočním trhu objevila přesně 9. prosince 1995.

Zatímco první Warcraft značně připomínal hru Dune II, Warcraft 2 se spíše podobá hře Command & Conquer. Základní systém hry se sice téměř nezměnil, ale Warcraft 2 s podtitulem Tides of Darkness nám nabídne velké množství vylepšení. Rozvržení hrací plochy je identické s první verzí hry. V levém horním rohu najdeme přehlednou mapku (Warcraft 2 má značně větší hrací pole). Pod mapkou se zobrazují aktivované jednotky nebo stavby, jejich odolnost a povely, na které vybraný objekt reaguje (ve formě velkých ikon). Jako vůdce lidského rodu se budete ze všech sil snažit, abyste v celkem 14 misích rozdrtil podlý a krvelačný rod Orků. Přitom každá vítězná armáda je složena s velkého počtu dobře vycvičených vojáků a rozsáhlého zázemí.

Zázemí tvoří jednotlivé budovy a obranné věže. Stavby je možné stavět skoro všude bez nutnosti vytvářet podkladové čtverce. Základní a nejdůležitější budovou je statek, který musí být postaven těsně vedle dolu na zlato. Na statku se "vyrábějí" dělníci (peoni) a skladují se potřebné suroviny (zlato a dřevo). Všichni dělnici a vojáci potřebují potraviny, takže základem všeho je velký počet farem. Na boj s nepřítelem však můžeme pomýšlet až po postavení kasáren, kde se vytvářejí všechny běžné bojové jednotky. Vojenské jednotky musí být řádně vycvičeny a vyzbrojeny, takže ihned po kasárnách musíme postavit kovárnu a truhlárnu.

Potom můžeme pro posílení obrany postavit několik střeleckých či dělových věží. Na základně Orků najdeme budovy a věže sloužící ke stejným účelům. Pokud máme dostatek zlata a dřeva, provedeme postupně upgrade statku na tvrz a hrad, což nám umožní rozšířit základnu o speciální budovy.

Bojové jednotky mají na obou stranách vesměs stejnou sílu a lze je využívat ke stejným účelům. Jednou z nových možností Warcraft 2 jsou bitvy na moři a ve vzduchu. Ke stavbě lodí potřebujeme další budovy. Ke stavbě lodí potřebujeme, vedle peněz a dřeva, zejména mnoho oleje, který se těží z moře na těžebních plošinách.